مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه طبق هماهنگی‌های صورت گرفته عمده دام سنگین کشتار شده در کشتارگاه‌های شمال استان، از جنوب استان وارد می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه 90 درصد دامی که از جنوب استان می‌آید، فاقد پلاک‌گذاری است.

به گزارش ایسنا، "حسین رشیدی" صبح امروز ششم مردادماه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار کرد: طی سه سال اخیر در زمینه جلوگیری از ورود دام قاچاق به استان اقدامات خوبی صورت گرفته و درخواست داریم که این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: بحث پلاک گذاری و هویت گذاری دام در شمال استان کرمان کامل شده اما سامانه مستمری می‌خواهد، زیرا کار مقطعی نیست.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان بیان کرد: باید اعتباری برای هویت‌گذاری دام سنگین در نظر گرفته شود تا از مشکلاتی که در این زمینه به وجود می‌آید، جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه "عباس سعیدی" رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان نیز اظهار کرد: 76 هزار راس دام در شمال استان در سال گذشته هویت گذاری شده، اما آمار دام بیش از این است و برخی قسمت‌ها هنوز کار تمام نشده است.

وی افزود: کار پلاک‌گذاری را با دست خالی انجام می‌دهیم زیرا اگر قاچاق دام رواج یابد، به صنعت دامپروری استان ضربه سنگینی وارد می‌شود و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته طی دو سال اخیر، صنعت دامپرروی استان رونق گرفته است.

سعیدی تصریح کرد: قاچاق شتر در حال حاضر صورت می‌گیرد که باید برای جلوگیری از ورود قاچاق و انتقال بیماری‌ها از جمله کروناویروس، کار هویت‌گذاری انجام شود.

معاون استاندار کرمان خواستار شد: هویت‌گذاری دام‌های شمال و جنوب استان کرمان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: بحث هویت‌گذاری دام‌ها در شهرستان‌ها اهمیت زیادی دارد و باید با آگاه‌سازی و توجیهات فرهنگی، این کار هرچه زودتر در شمال و جنوب استان به پایان برسد.

به گزارش ایسنا، "حمید ذکاءاسدی" در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار کرد: قاچاق در همه زمینه‌ها، سدی در مقابل تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید همه برای مبارزه با قاچاق دست به دست هم بدهیم.

وی بیان کرد: طرح‌های بزرگی از جمله سهمیه سوخت براساس پیمایش، تجهیز کشتارگاه ها و ... در زمان اجرا مشکلاتی را در کشور ایجاد کرد، اما در استان کرمان به خوبی اجرا شده و این نتیجه کار خوب و مردمی عمل کردن مدیران استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اظهار کرد: بحث هویت گذاری دام‌ها در شهرستان‌ها اهمیت زیادی دارد و باید با آگاه‌سازی و توجیهات فرهنگی، این کار هرچه زودتر در شمال و جنوب استان به پایان برسد.

وی افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، بحث مبارزه با قاچاق کالا در سال جاری به جد دنبال می‌شود و قاچاق کالا مانند خنجری است که از پشت به بدنه اقتصاد مقاومتی وارد می‌شود.طبقه بندی: امنیت موادغذایی،

تاریخ : چهارشنبه 1395/05/6 | 11:51 ب.ظ | نویسنده : دکتر محسن عسکرپور | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic