رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نجف آباد از کشف هفت تن خرده گوشت مرغ غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد و گفت: این محموله توسط کارشناسان این اداره کل با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان کشف شد.
محمد مهدی حسن پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این فرد که خود در سرد خانه های شهر فعالیت داشته خرده گوشت های مرغ را در دو سرد خانه که دردو نقطه شهر طراحی کرده بود جمع آوری و بصورت غیربهداشتی بسته بندی و به بازار عرضه می کرد.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نجف آباد اظهار کرد: این فرد گوشت های غیربهداشتی را پس ازبسته بندی بین متقاضیان ازجمله رستوران ها و کارخانه های تولید سوسیس و کالباس به فروش می رساند.
وی خاطرنشان کرد: این فرد در دو ماه گذشته، هفت تن خرده گوشت مرغ غیربهداشتی به ارزش 400 میلیون ریال را در پاکت های بسته بندی کشتارگاه های مختلف مرغ، بسته بندی و به شکل غیر بهداشتی و غیر قانونی این ماده پروتئینی را منجمد می کرد.
حسن پور یادآوری کرد: پرونده مربوطه پس از تکمیل به مسئولان قضایی شهرستان تحویل داده شد و خرده گوشت های توقیف شده به سردخانه شبکه دامپزشکی انتقال داده شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان نجف آباد گفت: در بازرسی از مراکز تولید و توزیع مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط این شبکه از ابتدای سال جاری تاکنون 13 تن مواد خوراکی غیر بهداشتی کشف و معدوم شد.
حمید گله داری افزود: در این مدت ضمن صدور 35 مورد اخطار بهداشتی، 16 مرکز متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده است.
وی افزود: با نظارت و کنترل انجام گرفته در این مدت بیش از پنج هزار کیلوگرم انواع مواد غذایی و هشت هزار کیلوگرم گلاب و عرقیجات گیاهی غیر مجاز از چرخه توزیع حذف شده است.
حمید گله داری اوج نظارت های بهداشتی انجام گرفته را مربوط به ماه رمضان دانست و گفت: در این راستا بیش از یکهزار و 200 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به ویژه قنادی ها و مراکز عرضه آش و حلیم صورت گرفت که حدود 95 مورد نیز نمونه گیری انجام شد.
وی تصریح کرد: در این مدت 210 کیلوگرم زولبیا و بامیه غیربهداشتی و بیش از دو هزار و 500 کیلوگرم روغن غیرقابل مصرف نیز کشف شده است.
گله داری گفت: طی بازه زمانی مذکور برای 10 مرکز متخلف حکم پلمپ صادر شده، 147 گشت مشترک با دیگر ارگان های متولی انجام و در 127 مورد نیز نمونه گیری های مورد نیاز از مراکز پخت و عرضه نان عملیاتی شده است.
شهرستان نجف آباد در 30 کیلو متری غرب اصفهان قراد دارد. طبقه بندی: امنیت موادغذایی،

تاریخ : پنجشنبه 1395/05/14 | 09:54 ق.ظ | نویسنده : دکتر محسن عسکرپور | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات