کشف ۲۵۰ کیلوگرم گز فاسد در بهار، برگزاری کارگاه بازآموزی بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در تویسرکان، افزایش ۱۴ درصدی بیماری تب مالت در همدان و.. برخی عناوین اخبار این بخش است.

مهر: در بازدید کار‌شناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بهار از واحدهای صنفی ۲۵۰ کیلوگرم گز فاسد و فاقد مشخصات تولید کشف و ضبط شد

بر اساس این گزارش، در راستای اجرای بخشنامه‌های بهداشت مواد غذایی، نظارت و کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و در پی اجرای طرح‌های تشدید بازرسی در یک فقره بازدید مقدار ۲۵۰ کیلوگرم گز فاقد مشخصات تولید و فاسد شده از یک فروشگاه مواد غذایی کشف شد.

در سه ماهه نخست سالجاری نیز ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد غذایی و آرایشی بهداشتی تاریخ گذشته در این شهرستان کشف و ضبط شده که پس از طی مراحل قانونی و اداری معدوم و دفن بهداشتی خواهند شد.

سمینار یک روزه بیماری‌های مشترک انسان وحیوان در ملایر برگزار شد

سمینار یک روزه بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان با اولویت بیماری‌های cchf (تب کریمه کنگو) و بروسلوز برای پزشکان، کار‌شناسان و کاردان‌های بهداشتی، مدیران و بیمارستان‌ها در سالن اجتماعات مرکز بهداشت ملایر برگزار شد.

یک متخصص عفونی در این سمینار با اشاره به بیماری هاری و تب کریمه کنگو اظهار داشت: بیماری هاری فاقد روش‌های درمانی بوده و واکسینه شدن در برابر این بیماری ضرورت دارد و در صورت گزیده شدن، فرد باید بلافاصله به مرکز بهداشتی درمانی مراجعه کند.

محمدقربانی به ارائه آمار و اطلاعات در خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان و راه‌های پیشگیری و جلوگیری از انتشار بیماری‌های هاری، بروسلوز و تب کریمه کنگو پرداخت.

برگزاری کارگاه بازآموزی بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن در تویسرکان

کارگاه بازآموزی بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن با هدف بازآموزی بهورزان تویسرکان در این شهرستان برگزار شد.

در این کارگاه کار‌شناس بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن واحد مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت با معرفی بیماری‌های قابل گزارش‌دهی فوری و غیرفوری به تشریح بیماری‌های سرخک، سرخجه، اوریون، فلج اطفال، سل و هپاتیت ب که هم‌اکنون درسطح کشور و جهان قابل پیشگیری با واکسن هستند، پرداخت.

احمدسهیلی با معرفی پایگاه‌های دیده ور در شهرستان تویسرکان گفت: با اینکه پوشش واکسیناسیون درسطح کشور بسیار بالاست اما درصورت مشاهده هرگونه بیمار مشکوک به بیماری‌های باید مطابق پروتکل کشوری اقدام کرد.

عضویت یک همدانی در کمیته ارزشیابی کشوری رشته کودکان

دکتر فاطمه اقبالیان به عضویت در کمیته ارزشیابی کشوری در رشته کودکان درآمد.

دکتر فاطمه اقبالیان یکی از اساتید هیئت علمی مرکز بعثت همدان با حکمی که از طرف وزیر بهداشت و درمان صادر شد به عضویت در کمیته ارزشیابی رشته کودکان درآمد.

به موجب این حکم کمیته ارزشیابی رشته کودکان از معلومات و تجارب دکتر فاطمه اقبالیان متخصص اطفال و فلوشیپ نوزادان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان بهره‌مند می‌شود.

مرکز آموزشی درمانی بعثت سالانه به ۷۶۲ هزار و ۵۳۴ نفر خدمات ارائه می‌دهد.

افزایش ۱۴ درصدی بیماری تب مالت در همدان

مدیر گروه واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی گفت: در سال گذشته آمار مبتلایان به تب‌مالت در استان همدان ۱۴ درصد افزایش داشت.

محسن بطحایی افزود: در این خصوص همدان بعد از استان مرکزی دومین استان در سطح کشور بود که افزایش تب مالت را داشت.

وی با اشاره به اینکه از تیر‌ماه سال جاری واکسیناسیون تب‌مالت در تمامی شهرستان‌ها آغاز شده است، افزود: اداره دامپزشکی استان همدان باید افزایش پوشش واکسیناسیون کانون‌های دامی در سطح شهرستان‌ها را در دستور کار قرار دهد.

وی یکی از علل شیوع تب مالت در استان را جابجایی بدون مجوز دام اعلام داشت و گفت: باید از تردد بدون مجوز دام جلوگیری کنند چرا که باجابجایی دام در سطح منطقه انتقال بیماری به مردم دور از انتظار نخواهد بود.
طبقه بندی:

تاریخ : شنبه 1391/04/31 | 11:26 ب.ظ | نویسنده : دکتر محسن عسکرپور | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic